05 / 04 / 2014

SAKPINAR ŞEFLİĞİNDE SENFONİ ORKESTRASI SANATSEVERLERİ BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu haftaki konser programında orkestra şefi Ender Sakpınar yönetiminde sahne aldı. Konserlere piyano sanatçısı Emre Şen konuk solist olarak katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen konser programlarının birinci bölümünde, piyano sanatçısı Emre Şen Camille Saint Saens’in piyano konçertosunu seslendirdi. Sergilediği performansla Eskişehirlilerin beğenisini toplayan Emre Şen ve Ender Sakpınar yönetimindeki Senfoni Orkestrası, dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde Senfoni Orkestrası, Alexander Borodin’in ikinci senfonisi sanatseverlerle paylaşıldı.

ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.