05 / 04 / 2014

SAKPINAR ŞEFLİĞİNDE SENFONİ ORKESTRASI SANATSEVERLERİ BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu haftaki konser programında orkestra şefi Ender Sakpınar yönetiminde sahne aldı. Konserlere piyano sanatçısı Emre Şen konuk solist olarak katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen konser programlarının birinci bölümünde, piyano sanatçısı Emre Şen Camille Saint Saens’in piyano konçertosunu seslendirdi. Sergilediği performansla Eskişehirlilerin beğenisini toplayan Emre Şen ve Ender Sakpınar yönetimindeki Senfoni Orkestrası, dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı. Konserin ikinci bölümünde Senfoni Orkestrası, Alexander Borodin’in ikinci senfonisi sanatseverlerle paylaşıldı.

SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN ÇALDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını ‘Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri’ ile kutladı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de katıldığı konserde salonu dolduran sanatseverler hep bir ağızdan marşlara eşlik etti.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.