11 / 11 / 2019

ESKİŞEHİR ATA’SINI MUHTEŞEM BİR KONSER İLE ANDI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği Senfoni Orkestrası konseri, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Başkan Büyükerşen’in de konser sonunda sahneye çıkarak İzmir Marşı’na eşlik ettiği konseri 1500’e yakın sanatsever takip etti.

Eskişehir bu 10 Kasım’da da Ata’sına olan bağlılığını düzenlenen farklı etkinliklerle gösterdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve davetiyeleri günler öncesinde tükenen Senfoni Orkestrası konserine de Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in eşi ve torunuyla katıldığı konseri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de takip etti. Ünlü şef Bujor Hoinic’in orkestra şefliğini yaptığı konserde Nurdan Küçükekmekçi, Ezgi Karakaya, Barış Yanç, Mehmet Yılmaz ve Ahmet Baran konuk solist olarak Eskişehirlilerle buluştu. Rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı konsere Şehir Tiyatroları oyuncuları Ali Eyidoğan, Burcu Tutkun ve Mete Ayhan da anlatımları ile renk kattı.

Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküler ve marşların seslendirildiği konser sonunda sanatçıları tek tek kutlayan Başkan Büyükerşen “Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, Eskişehir için dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da zaman daima Atatürk'ü gösterecektir. Muhteşem performansları dolayısıyla konuk şefimizi, konuk solistlerimizi, Senfoni Orkestramızın ve Şehir Tiyatromuzun birbirinden değerli sanatçılarını yürekten tebrik ediyorum. O’nu bir gün değil, her gün yaşıyor, her gün anıyoruz” dedi. Sanatçılara sahnede eşlik eden Başkan Büyükerşen ve orkestra, Eskişehirlilerin de katılımı ile hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı seslendirdi.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.