11 / 11 / 2019

ESKİŞEHİR ATA’SINI MUHTEŞEM BİR KONSER İLE ANDI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği Senfoni Orkestrası konseri, sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Başkan Büyükerşen’in de konser sonunda sahneye çıkarak İzmir Marşı’na eşlik ettiği konseri 1500’e yakın sanatsever takip etti.

Eskişehir bu 10 Kasım’da da Ata’sına olan bağlılığını düzenlenen farklı etkinliklerle gösterdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen ve davetiyeleri günler öncesinde tükenen Senfoni Orkestrası konserine de Eskişehirliler büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in eşi ve torunuyla katıldığı konseri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de takip etti. Ünlü şef Bujor Hoinic’in orkestra şefliğini yaptığı konserde Nurdan Küçükekmekçi, Ezgi Karakaya, Barış Yanç, Mehmet Yılmaz ve Ahmet Baran konuk solist olarak Eskişehirlilerle buluştu. Rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı konsere Şehir Tiyatroları oyuncuları Ali Eyidoğan, Burcu Tutkun ve Mete Ayhan da anlatımları ile renk kattı.

Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküler ve marşların seslendirildiği konser sonunda sanatçıları tek tek kutlayan Başkan Büyükerşen “Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, Eskişehir için dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da zaman daima Atatürk'ü gösterecektir. Muhteşem performansları dolayısıyla konuk şefimizi, konuk solistlerimizi, Senfoni Orkestramızın ve Şehir Tiyatromuzun birbirinden değerli sanatçılarını yürekten tebrik ediyorum. O’nu bir gün değil, her gün yaşıyor, her gün anıyoruz” dedi. Sanatçılara sahnede eşlik eden Başkan Büyükerşen ve orkestra, Eskişehirlilerin de katılımı ile hep bir ağızdan İzmir Marşı’nı seslendirdi.

GURUR KAYNAĞIMIZ SENFONİ ORKESTRAMIZA BİLECİK'TE BÜYÜK İLGİ

"HAYALİM YILMAZ BÜYÜKERŞEN SAYESİNDE GERÇEK OLDU" 2002 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Film Müzikleri Konseri'ni bu kez Bilecikli sanatseverler ile buluştu. Konser biletlerinin 3 günde tükendiğini ifade eden Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin "Bilecik tarihinde ilk kez senfoni konserine ev sahipliği yapıyor. Bu benim hayalimdi ve bu hayal Sayın Yılmaz Büyükerşen sayesinde gerçek oldu" dedi.

Devamı

ESKİŞEHİRLİLER FİLM MÜZİKLERİ İÇİN SALONU DOLDURDU

2002 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz yıllarda düzenlediği ve büyük ilgi gören Film Müzikleri Konseri'ni bu yıl yine gerçekleştirdi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde merdiven boşluklarının bile dolduğu konserde Eskişehirliler keyifli bir akşam geçirdiler.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI’NDAN ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOK SESLİ GÖSTERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sanatseverlerin beğenisini kazanan başarılı performanslarıyla yediden yetmişe herkese klasik müziği sevdirmeye devam ediyor. Son olarak çocuklar için Musa Göçmen şefliğinde gerçekleşen gösteride dünyaca ünlü bestekârların eserlerinin yanı sıra Gençlik Marşı ve İzmir Marşı gibi eserler aileler ve çocukların katılımıyla büyük bir coşkuyla seslendirildi.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.