21 / 11 / 2019

TÜRK KORE DOSTLUK KONSERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye-Kore Dostluk Konseri’nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda konser salonunu dolduran sanatseverler Kore’nin geleneksel müziğini yerel sanatçılarından dinleme fırsatı buldu.

1988 yılında kurulan ve Kore geleneklerine bağlı olarak yaptıkları müzikle dünyanın dört bir yanında konserler veren Chungju Belediyesi Geleneksel Ureuk Kore Müziği Orkestrası, Eskişehir’de sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi, Kore Büyükelçiliği ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği konserde, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nı dolduran Eskişehirliler Kore geleneksel müziğini farklı müzik aletleriyle dinleme şansı buldular. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı konser sonunda sanatçıları tebrik eden Başkan Vekili Aydın Ünlüce, Türkiye ve Kore’nin benzer tarihlere sahip olduğunu belirterek başta kardeş şehir Paju olmak üzere Kore’nin tüm yerel yönetimleri ile iyi ilişkiler kurmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Salonu dolduran sanatsever Eskişehir halkına ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne misafirperverliği dolayısıyla teşekkür eden Chungju Belediye Başkan Yardımcısı Rim Taeksoo, bu tür etkinliklerin ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sunduğunu ifade etti.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.