21 / 11 / 2019

TÜRK KORE DOSTLUK KONSERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye-Kore Dostluk Konseri’nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda konser salonunu dolduran sanatseverler Kore’nin geleneksel müziğini yerel sanatçılarından dinleme fırsatı buldu.

1988 yılında kurulan ve Kore geleneklerine bağlı olarak yaptıkları müzikle dünyanın dört bir yanında konserler veren Chungju Belediyesi Geleneksel Ureuk Kore Müziği Orkestrası, Eskişehir’de sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi, Kore Büyükelçiliği ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği konserde, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nı dolduran Eskişehirliler Kore geleneksel müziğini farklı müzik aletleriyle dinleme şansı buldular. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı konser sonunda sanatçıları tebrik eden Başkan Vekili Aydın Ünlüce, Türkiye ve Kore’nin benzer tarihlere sahip olduğunu belirterek başta kardeş şehir Paju olmak üzere Kore’nin tüm yerel yönetimleri ile iyi ilişkiler kurmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Salonu dolduran sanatsever Eskişehir halkına ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne misafirperverliği dolayısıyla teşekkür eden Chungju Belediye Başkan Yardımcısı Rim Taeksoo, bu tür etkinliklerin ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sunduğunu ifade etti.

GURUR KAYNAĞIMIZ SENFONİ ORKESTRAMIZA BİLECİK'TE BÜYÜK İLGİ

"HAYALİM YILMAZ BÜYÜKERŞEN SAYESİNDE GERÇEK OLDU" 2002 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Film Müzikleri Konseri'ni bu kez Bilecikli sanatseverler ile buluştu. Konser biletlerinin 3 günde tükendiğini ifade eden Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin "Bilecik tarihinde ilk kez senfoni konserine ev sahipliği yapıyor. Bu benim hayalimdi ve bu hayal Sayın Yılmaz Büyükerşen sayesinde gerçek oldu" dedi.

Devamı

ESKİŞEHİRLİLER FİLM MÜZİKLERİ İÇİN SALONU DOLDURDU

2002 yılında kurulan ve Türkiye’de büyük bir üne kavuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası geçtiğimiz yıllarda düzenlediği ve büyük ilgi gören Film Müzikleri Konseri'ni bu yıl yine gerçekleştirdi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde merdiven boşluklarının bile dolduğu konserde Eskişehirliler keyifli bir akşam geçirdiler.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI’NDAN ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOK SESLİ GÖSTERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sanatseverlerin beğenisini kazanan başarılı performanslarıyla yediden yetmişe herkese klasik müziği sevdirmeye devam ediyor. Son olarak çocuklar için Musa Göçmen şefliğinde gerçekleşen gösteride dünyaca ünlü bestekârların eserlerinin yanı sıra Gençlik Marşı ve İzmir Marşı gibi eserler aileler ve çocukların katılımıyla büyük bir coşkuyla seslendirildi.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.