08 / 01 / 2020

HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI PERDELERİNİ ESKİŞEHİR İÇİN AÇTI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi iş birliği ile düzenlediği ve her yıl Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri ikinci gösterimiyle devam etti. Haldun Dormen tarafından kaleme alınan ve Türkiye’nin en çok izlenen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası bu kez perdelerini Eskişehirli sanatseverler için açtı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na Eskişehirli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Salonda merdiven boşluklarını bile dolduran sanatseverleri, müzikal öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Türk Tiyatrosu’nun efsane ismi Haldun Dormen birlikte selamladı.

Anadolu’da turneler yapan bir çadır tiyatrosunda geçen müzikalde köy ağasının assoliste aşık olmasını konu alıyor. Oyun içerisinde dönemin oyuncuları Adile Naşit, Ayşen Gruda, Erol Evgin, Nevra Serezli, Mehmet Ali Erbil, Turgut Boralı sahneye yansıtılan fotoğraflarla büyük alkış aldı. Eskişehirlilere unutamayacakları bir akşam yaşatan opera ve bale sanatçıları ile senfoni orkestrası, müzikal sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Etkinlik sonunda sahneye çıkan tiyatronun efsane ismi ve müzikalin yazarı Haldun Dormen “Yıllar öncesinde yazdığım ve o dönemler büyük ilgi gören bir oyunu kültür ve sanata aşık bir kent olan Eskişehir’de izlemekten büyük gurur ve mutluluk duydum. Ben oyunu sahneleyen Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçılarından yönetmenine, kostümcüsünden ışıkcısına bizlere yaşattıkları bu muhteşem gece için teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri’nin gelecek programında 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahne alacağı Fındıkkıran balesi Eskişehirliler ile buluşacak.


SENFONİ ORKESTRASI SAZOVA'DA AYAKTA ALKIŞLANDI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sanatseverlerle mesafe ve maske kurallarına uyarak buluşmaya devam ediyor.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN SAHNE ALDI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, uzun bir süre sonra 2 Eylül Eskişehir'in Kurtuluşu için özel bir konsere imza attı. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen konserde sanatseverler mesafe ve maske kurallarına uyarak kurtuluş coşkusunu yaşadı.

Devamı

ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.