08 / 01 / 2020

HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI PERDELERİNİ ESKİŞEHİR İÇİN AÇTI

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi iş birliği ile düzenlediği ve her yıl Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri ikinci gösterimiyle devam etti. Haldun Dormen tarafından kaleme alınan ve Türkiye’nin en çok izlenen müzikallerinden biri olan Hisseli Harikalar Kumpanyası bu kez perdelerini Eskişehirli sanatseverler için açtı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na Eskişehirli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Salonda merdiven boşluklarını bile dolduran sanatseverleri, müzikal öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Türk Tiyatrosu’nun efsane ismi Haldun Dormen birlikte selamladı.

Anadolu’da turneler yapan bir çadır tiyatrosunda geçen müzikalde köy ağasının assoliste aşık olmasını konu alıyor. Oyun içerisinde dönemin oyuncuları Adile Naşit, Ayşen Gruda, Erol Evgin, Nevra Serezli, Mehmet Ali Erbil, Turgut Boralı sahneye yansıtılan fotoğraflarla büyük alkış aldı. Eskişehirlilere unutamayacakları bir akşam yaşatan opera ve bale sanatçıları ile senfoni orkestrası, müzikal sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Etkinlik sonunda sahneye çıkan tiyatronun efsane ismi ve müzikalin yazarı Haldun Dormen “Yıllar öncesinde yazdığım ve o dönemler büyük ilgi gören bir oyunu kültür ve sanata aşık bir kent olan Eskişehir’de izlemekten büyük gurur ve mutluluk duydum. Ben oyunu sahneleyen Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçılarından yönetmenine, kostümcüsünden ışıkcısına bizlere yaşattıkları bu muhteşem gece için teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri’nin gelecek programında 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının sahne alacağı Fındıkkıran balesi Eskişehirliler ile buluşacak.

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOK SESLİ GÖSTERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası yediden yetmişe Eskişehirli sanatseverlerin beğenisini kazanan başarılı gösterilerle klasik müziği sevdirmeye devam ediyor. Musa Göçmen şefliğinde gerçekleşen gösteride dünyaca ünlü bestekârların eserlerinin yanı sıra Gençlik Marşı ve İzmir Marşı da aileler ve çocukların katılımıyla seslendirildi.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASINDAN MUHTEŞEM KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası, bu haftaki konser programında Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Türkiye'nin en önemli şeflerinden Rengim Gökmen'in orkestra şefliğini yaptığı konserde konuk solist Teyfik Rodos performansı ile Eskişehirli sanatseverlere kendisini hayran bıraktı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.