13 / 01 / 2020

FINDIKKIRAN BALESİ ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi iş birliği ile düzenlediği ve her yıl Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri üçüncü gösteriminde Eskişehirlileri büyüledi. İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin birbirinden başarılı sanatçıları tarafından sahnelenen Fındıkkıran bale gösterimi sanatsever Eskişehirliler tarafından ayakta alkışlandı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen gösterimde Eskişehirliler yine salonu doldurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, eşi Seyhan Büyükerşen ve torunu Çağla İşçibaşı’nın da izlediği bale gösteriminde 1200 kişilik salonda 1500’den fazla sanatsever gösterimi izledi. Yılbaşı partisinde 11 yaşındaki kız çocuğuna hediye edilen "Fındıkkıran" adlı bebeğin prense dönüşmesinin anlatıldığı eserde, İzmir Devlet Opera ve Balesi gösteri sonunda büyük alkış aldı.

Bale gösterimi sonunda sahneye çıkan Başkan Büyükerşen sanatçıları tek tek tebrik ederken “Opera ve Bale Günleri’ne Eskişehirlilerin ilgisi gerçekten çok büyük. Bu 3. gösterim ve yine salonu doldurdunuz. Ben Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’ne burada oldukları için çok teşekkür ediyor ve daha sık bu başarılı gösterileri Eskişehir’de görmek istediğimizi yenilemek istiyorum” dedi.

Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri 13 Ocak Pazartesi günü Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek ‘Bir Tenor Aranıyor’ müzikal komedisi ile sona erecek.

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İÇİN ÇOK SESLİ GÖSTERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası yediden yetmişe Eskişehirli sanatseverlerin beğenisini kazanan başarılı gösterilerle klasik müziği sevdirmeye devam ediyor. Musa Göçmen şefliğinde gerçekleşen gösteride dünyaca ünlü bestekârların eserlerinin yanı sıra Gençlik Marşı ve İzmir Marşı da aileler ve çocukların katılımıyla seslendirildi.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASINDAN MUHTEŞEM KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası, bu haftaki konser programında Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Türkiye'nin en önemli şeflerinden Rengim Gökmen'in orkestra şefliğini yaptığı konserde konuk solist Teyfik Rodos performansı ile Eskişehirli sanatseverlere kendisini hayran bıraktı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.