10 / 03 / 2020

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

2002 yılında kurulan ve Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz dinletiler sunmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu hafta yine muhteşem bir konser ile Eskişehirli sanatseverleri büyüledi. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen ve konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu’nun katıldığı konserde birbirinden önemli bestekarların eserleri başarıyla seslendirildi. Performansı ile Eskişehirlileri kendilerine hayran bırakan Aydoğdu, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Eskişehir’in gerçek anlamda bir kültür ve sanat şehri olduğunu belirten Aydoğdu, Eskişehirli sanatseverlere gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

Senfoni Orkestrası’nın gelecek hafta programında orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile konuk solist Selva Erdener sahne alacak. 13 Mart 2020 Cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek etkinliğin biletleri gişelerden ve internet üzerinden satılıyor.


ONLİNE KONSERDE MASAL ŞATOSU’NDA SAHNE ALDIK

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle salonlarda sanatseverlerle uzun süredir bir araya gelemeyen Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Masal Şatosu’nda gerçekleştirilen Oda Müziği konserinde online olarak klasik müzik severler ile buluştu.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI CANLI YAYIN İLE ON BİNLERE ULAŞTI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ve pandemi nedeniyle sanatseverlerler ile açık alanlarda buluşmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, keman sanatçısı Özgecan Günöz ile birlikte Sazova'da sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanan konser 100 binden fazla kişiye erişti.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARMAĞAN ETTİ

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden uzun süre ayrı kalmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, mesafe ve maske kurallarına uyarak açık havada müzikseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.