11 / 01 / 2014

DÜNYACA ÜNLÜ PİYANO SANATÇISI ONAY ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Dünyaca ünlü piyano sanatçımız Gülsin Onay, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programında Eskişehirlilerle buluştu.

10 Ocak Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Ender Sakpınar yaptı. Konserin ilk bölümünde piyano sanatçısı Gülsin Onay, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın piyano konçertosunu seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Johannes Brahms’ın 2. Senfonisi’ni dinleyicilerin beğenisine sundu. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserin sonunda konuk sanatçı Gülsin Onay ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri başarılı performans nedeniyle, dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.


ONLİNE KONSERDE MASAL ŞATOSU’NDA SAHNE ALDIK

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle salonlarda sanatseverlerle uzun süredir bir araya gelemeyen Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Masal Şatosu’nda gerçekleştirilen Oda Müziği konserinde online olarak klasik müzik severler ile buluştu.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI CANLI YAYIN İLE ON BİNLERE ULAŞTI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ve pandemi nedeniyle sanatseverlerler ile açık alanlarda buluşmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, keman sanatçısı Özgecan Günöz ile birlikte Sazova'da sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanan konser 100 binden fazla kişiye erişti.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARMAĞAN ETTİ

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden uzun süre ayrı kalmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, mesafe ve maske kurallarına uyarak açık havada müzikseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.