18 / 01 / 2014

GENÇ YETENEKLER ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına keman sanatçısı Nazlı Avcı, obua sanatçısı Serkan Altınok, fagot sanatçısı Orçun Ensoy ve viyonsel sanatçısı Şansu Altınok konuk solist olarak katıldı.

17 Ocak Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Patrick Souillot yaptı. Konserin ilk bölümünde genç yetenekler, Franz Joseph Haydn’ın 84. operetini seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü piyanist ve bestekâr Beethoven’ın İsim Yortusu Uvertürü’nü ve Franz Joseph Haydn’ın 88. senfonisini seslendirdi. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserin sonunda konuk sanatçılar ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri başarılı performans nedeniyle dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.


ONLİNE KONSERDE MASAL ŞATOSU’NDA SAHNE ALDIK

Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle salonlarda sanatseverlerle uzun süredir bir araya gelemeyen Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Masal Şatosu’nda gerçekleştirilen Oda Müziği konserinde online olarak klasik müzik severler ile buluştu.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI CANLI YAYIN İLE ON BİNLERE ULAŞTI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ve pandemi nedeniyle sanatseverlerler ile açık alanlarda buluşmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, keman sanatçısı Özgecan Günöz ile birlikte Sazova'da sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi Facebook sayfasından da canlı olarak yayınlanan konser 100 binden fazla kişiye erişti.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARMAĞAN ETTİ

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden uzun süre ayrı kalmak zorunda kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, mesafe ve maske kurallarına uyarak açık havada müzikseverler ile buluşmaya devam ediyor.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.