18 / 01 / 2014

GENÇ YETENEKLER ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına keman sanatçısı Nazlı Avcı, obua sanatçısı Serkan Altınok, fagot sanatçısı Orçun Ensoy ve viyonsel sanatçısı Şansu Altınok konuk solist olarak katıldı.

17 Ocak Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Patrick Souillot yaptı. Konserin ilk bölümünde genç yetenekler, Franz Joseph Haydn’ın 84. operetini seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü piyanist ve bestekâr Beethoven’ın İsim Yortusu Uvertürü’nü ve Franz Joseph Haydn’ın 88. senfonisini seslendirdi. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserin sonunda konuk sanatçılar ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri başarılı performans nedeniyle dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN ÇALDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını ‘Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri’ ile kutladı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de katıldığı konserde salonu dolduran sanatseverler hep bir ağızdan marşlara eşlik etti.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.