17 / 05 / 2016

‘OPERA VE BALE GÜNLERİ’NE GÖRKEMLİ KAPANIŞ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Opera Balesi Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ‘6.Eskişehir Opera ve Bale Günleri’, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin sahnelediği ‘Yevgeni Onyegin’ balesiyle sona erdi.

Türkiye'de ilk olan ve yalnızca Eskişehir’de düzenlenen, '6.Opera ve Bale Günleri' Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın sahnelediği muhteşem bale gösterisi ile sona erdi.

Puşkin'in 'Yevgeni Onyegin' romanından hareketle Piyotr İlyiç Çaykovski ve Konstantin Schilowski tarafından yazılan eser, Atatürk Kültür ve Sanat Kongre Merkezi’nde Eskişehirli sanatseverler ile buluştu.

Yüksek sosyete hayatından bıkkın bir genç olan Yevgeni Onyegin'e amcasından miras kalan taşradaki bir kır konağında başından geçen bir aşk hikayesinin anlatıldığı eser, Eskişehirli sanatseverlerden tam not aldı.

Oyun sonunda kulise giderek emeği geçen herkesi kutlayan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’in kapılarının sanata ve sanatçıya her zaman açık olduğunu belirtti. Devlet Opera Bale Genel Müdür Selman Ada ise Başkan Büyükerşen’in Eskişehir’de bir sanat şehri yarattığını ve ‘6.Opera ve Bale Günleri’nde her gösterimde kapalı gişe olduğunu söyledi.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.