06 / 06 / 2016

SENFONİ "CAZ AKŞAMI" İLE FİNAL YAPTI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 2015-2016 sezonu kapanış konserini muhteşem bir performans ile gerçekleştirdi. Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğini yaptığı gecede caz esintileri salonu dolduran sanatseverleri büyüledi.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen sezon finali konserinin konukları ünlü gitarist Önder Focan, basda Ozan Musluoğlu, davulda Ferid Odman, trompette Barış Doğukan Yazıcı, trombonda Bulut Gülen ve harika sesi ile vokal Meltem Ege oldu.

Orkestra şefliğini Ender Sakpınar yaptığı konserde solistler ve Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından söylenen caz parçaları salonu dolduran Eskişehirli caz severler tarafından ayakta alkışlandı. Eskişehir’in kültür sanat şehri olduğunu belirten konuk solist Meltem Ege, Eskişehir’e gelmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Yıllardır ortaya koyduğu başarılı performanslar ile Eskişehir’de ki kültür sanat yaşamının vazgeçilmezi haline gelen Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, düzenlenen final konseri ile sezonu kapattı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.