22 / 10 / 2016

KEREM GÖRSEV TRİO ESKİŞEHİRLİLERİ MEST ETTİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Kerem Görsev Trio ile verdiği ‘Caz Gecesi’ konserinde muhteşem bir gece yaşandı. Başkan Büyükerşen ve gazeteci, yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun da izlediği konserde sanatseverler caza doydu.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Kerem Görsev Trio ile verdiği ‘Caz Gecesi’ konserinde muhteşem bir gece yaşandı. Başkan Büyükerşen ve gazeteci, yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun da izlediği konserde sanatseverler caza doydu.

Sezona Zülfü Livaneli’yi konuk ederek başlayan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası hız kesmeden ünlü isimlerle konserlerine devam ediyor. Dünyanın sayılı senfoni orkestralarıyla konserler veren caz müziğinin ünlü ismi Kerem Görsev Trio, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile muhteşem bir konsere imza attılar.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ndeki, ‘Caz Gecesi’ konserinde Eskişehirliler salonu tamamen doldurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ve gazeteci, yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun da izlediği konser, ‘A Morning in New York’ parçası ile başladı. ‘I Remember Your Face’ ve ‘Simple Life’ caz eserlerinden sonra Kerem Görsev, Ferid Odman ve Kağan Yıldız’dan oluşan Kerem Görsev Trio, ‘One Way’ isimli caz parçası ile izleyicileri coşturdu.

Piyanoda Kerem Görsev, davulda Ferid Odman ve kontrabasta Kağan Yıldız gösterdikleri harika performanslarıyla Eskişehirli caz severleri mest ettiler. Senfoni Orkestrası Şef Ender Sakpınar yönetiminde, müziklerini Kerem Görsev’in bestelediği 10 eseri, Kerem Görsev Trio ile başarıyla seslendirdi. ‘Mc Coy Steps’ ve ‘V8’ isimli bestelerle Kerem Görsev Trio salonu dolduranları cazın coşkusuna ortak etti.

Konser sonunda ayakta alkışlanan Senfoni Orkestrası ve Kerem Görsev Trio, 3 kez sahneye çağrıldı. Kerem Görsev’in tango parçasına Senfoni Orkestrası’nın Şefi Ender Sakpınar, baş kemancı Nazlı Avcı ile dans ederek eşlik etti.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.