31 / 10 / 2016

SHAKESPEARE ODA MÜZİĞİNDE ANILDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserlerinde bu hafta William Shakespeare anıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey sahnesinde gerçekleştirilen konser, İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’nin ölümün 400. yılı anısına düzenlendi.

“Shakespeare Şarkıları” konserinde Avrupa’da sayılı Lute sanatçılarından Diego Leveric, Viola da gamba da Bülent Oral ve Soprano Linet Şaul sahne aldı. Konser de ayrıca tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem, Shakespeare’in oyunlarından bölümleri canlandırdı. Eskişehirli sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde sanatçılar büyük alkış aldı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.