31 / 10 / 2016

CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL KONSERİ’NDE ZEYBEK COŞKUSU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nde kanuni Tahir Aydoğdu, Hüseyin Ferit Alnar’ın Kanun Konçertosundan sonra çaldığı ‘Sarı Zeybek’ adlı eser salonu dolduran Eskişehirlileri coşturdu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Türk bestecilerin eserlerini seslendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’ndaki konserde Senfoni Orkestrasını Şef Işın Metin yönetti. Konserin ilk bölümünde kanuni Tahir Aydoğdu, Hüseyin Ferit Alnar’ın Kanun Konçertosunun Moderato, Lento non troppo ve Allegro poco moderatosunu seslendirdi. Başarılı performansıyla 2 kez alkışlarla sahneye gelen Tahir Aydoğdu izleyicilerin Cumhuriyet Bayramını, Atatürk’ün çok sevdiği Sarı Zeybek adlı eserle kutladı.

Konserin ikinci bölümünde Senfoni Orkestrası, Türk müzik tarihinde Türk Beşleri olarak anılan, ilk Türk operasının bestecisi ve ‘Devlet Sanatçısı’ unvanını alan ilk sanatçı olan Ahmed Adnan Saygun’un Senfoni No. 1 Op. 29 isimli eserinin Allgro,Adaigo, Allegretto ve Allegro assalını seslendirdi. Konserin son bölümünde ise Ferit Tüzün’ün Esintiler adlı eseri Senfoni Orkestrası tarafından başarıyla çalındı. Sanatseverler Şef Işık Metin yönetimindeki Büyükşehir Senfoni Orkestrasını uzun süre alkışladı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.