01 / 02 / 2014

ULUCAN TCHAIKOVSKY ESERLERİ İLE ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına keman sanatçısı Özcan Ulucan konuk solist olarak katıldı.

31 Ocak Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Marcio da Silva yaptı. Konserin ilk bölümünde yetenekli sanatçı Özcan Ulucan, dünyaca ünlü besteci Tchaikovsky’nin Keman Konçertosunu seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Robert Schumann’ın 4 numaralı senfonisini seslendirdi.

Seslendirdikleri eserlerle Eskişehirlilerin beğenisini toplayan Ulucan ve Senfoni Orkestrası dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.