08 / 02 / 2014

PEHLİVANLI’DAN MUHTEŞEM VİYOLA KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına viyola sanatçısı Esra Pehlivanlı konuk solist olarak katıldı.

7 Şubat Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Patrick Souillot yaptı. Konserin ilk bölümünde Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Claude Debussy’in “Pan’ın Öğleden Sonrası İçin Prelüd”ünü sundu. Konserin ikinci bölümünde sahne alan viyola sanatçısı Esra Pehlivanlı, Hector Berlioz’ün “Harold in İtaly” senfonisini seslendirdi.

Konuk solist Pehlivanlı ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri performanslarıyla dinleyicilerin beğenisini toplayarak dakikalarca alkışlandı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.