08 / 02 / 2014

PEHLİVANLI’DAN MUHTEŞEM VİYOLA KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına viyola sanatçısı Esra Pehlivanlı konuk solist olarak katıldı.

7 Şubat Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Patrick Souillot yaptı. Konserin ilk bölümünde Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Claude Debussy’in “Pan’ın Öğleden Sonrası İçin Prelüd”ünü sundu. Konserin ikinci bölümünde sahne alan viyola sanatçısı Esra Pehlivanlı, Hector Berlioz’ün “Harold in İtaly” senfonisini seslendirdi.

Konuk solist Pehlivanlı ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri performanslarıyla dinleyicilerin beğenisini toplayarak dakikalarca alkışlandı.


SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN ÇALDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını ‘Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri’ ile kutladı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de katıldığı konserde salonu dolduran sanatseverler hep bir ağızdan marşlara eşlik etti.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.