09 / 05 / 2017

ODA MÜZİĞİNDE ‘BEGOA ENSEMBLE’ KONSERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının Oda Müziği Konserinin bu haftaki konuğu ‘Begoa Ensemble’ oldu. Sanatçılar Dmitri Shostakovich’in ve Johannes Brahms’ın eserlerini seslendirdiler.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi’nde gerçekleştirilen konserde, kemancı Erkin Onay, kemancı Özgür Baskın, viyolist Ali Başeğmezler, viyolonselist Gökhan Bağcı ve piyanist Başar Can Kıvrak’dan oluşan  ‘Begoa Ensemble’  birinci bölümde Dmitri Shostakovich’in Piyano Beşli Op. 57 sol minör, Prelude: Lento, Fugue: Adagio, Scherzo: Allegretto, Intermezzo: Lento ve Finale: Allegretto eserlerini çaldılar.

Sanatçılar ikinci bölümde ünlü besteci Johannes Brahms’ın  Piyano Beşli Op. 34 Fa Minor, Allegro non troppo, Andante, un poco adagio, Scherzo: Allegro(do minör-trio) ile Finale: Poco sostenuto- Allegro non troppo- Presto, non troppo adlı eserlerini seslendirdiler.  İzleyiciler eserleri başarıyla yorumlayan sanatçıları, konser sonrası ayakta alkışladılar.

Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek haftaki oda müziği programında Yunus Emre Haftası nedeniyle, Eskişehir Yunus Emre Nefesli Beşlisi 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 20.00’da Ergin Orbey sahnesinde sanatseverler ile buluşacak.


DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST GÜLSİN ONAY ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Dünyaca ünlü piyano virtüözü, UNICEF İyi Niyet Elçisi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solisti Gülsin Onay, Eskişehir’de Şef Patrick Souıllot yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdiği konserde, klasik müzikseverlere güzel bir akşam yaşattı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRAMIZ SEZONU AÇIYOR

DOKUNULMADAN ÇALINAN TEREMİN VİRTÜÖZÜ JORGENSEN ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞACAK

Devamı

SENFONİDE ŞEF SOUILLOT’DAN MÜTHİŞ PERFORMANS

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında Ünlü bestekarlar F.J. Haydn ve I. Stravinsky’nin besteleri Eskişehirlilerle buluştu. Gecede Solist Ferec Necef ve Şef Parick Souillot’nun müthiş performansı sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.