09 / 05 / 2017

ODA MÜZİĞİNDE ‘BEGOA ENSEMBLE’ KONSERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının Oda Müziği Konserinin bu haftaki konuğu ‘Begoa Ensemble’ oldu. Sanatçılar Dmitri Shostakovich’in ve Johannes Brahms’ın eserlerini seslendirdiler.

Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi’nde gerçekleştirilen konserde, kemancı Erkin Onay, kemancı Özgür Baskın, viyolist Ali Başeğmezler, viyolonselist Gökhan Bağcı ve piyanist Başar Can Kıvrak’dan oluşan  ‘Begoa Ensemble’  birinci bölümde Dmitri Shostakovich’in Piyano Beşli Op. 57 sol minör, Prelude: Lento, Fugue: Adagio, Scherzo: Allegretto, Intermezzo: Lento ve Finale: Allegretto eserlerini çaldılar.

Sanatçılar ikinci bölümde ünlü besteci Johannes Brahms’ın  Piyano Beşli Op. 34 Fa Minor, Allegro non troppo, Andante, un poco adagio, Scherzo: Allegro(do minör-trio) ile Finale: Poco sostenuto- Allegro non troppo- Presto, non troppo adlı eserlerini seslendirdiler.  İzleyiciler eserleri başarıyla yorumlayan sanatçıları, konser sonrası ayakta alkışladılar.

Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek haftaki oda müziği programında Yunus Emre Haftası nedeniyle, Eskişehir Yunus Emre Nefesli Beşlisi 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 20.00’da Ergin Orbey sahnesinde sanatseverler ile buluşacak.


FLÜTÜN BÜYÜLÜ SESİ SENFONİ İLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında flüt sanatçısı Bülent Evcil Eskişehirli sanatseverlere müzik şöleni yaşattı.

Devamı

SENFONİDEN MUHTEŞEM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL KONSERİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Korosu ile birlikte verdiği, ‘Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri’nde Eskişehirliler türküler ve marşlarla coşarak, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma sözü verdiler.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KONUK SANATÇILARINDAN HARİKA KONSER

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasının bu haftaki konukları Şef Nikos Haliassas ve ‘Nemeth Quartet‘ sanatseverlere güzel bir gece yaşattılar.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.