28 / 02 / 2014

FAZIL SAY ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konserde, ünlü piyona sanatçısı Fazıl Say, kendi eserlerinin yanı sıra Ludwig Van Beethoven, Frederic Chopin ve caz fantezlerini yorumladı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konsere Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiren konsere katılan Eskişehirli müzikseverler muhteşem bir konser gecesi yaşadılar. Konserin ilk bölümünde dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini, ikinci bölümde ise kendi düzenlediği parçaları sergileyen Say, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde koltukların yanı sıra merdiven boşlukları ve sahne arkası da doldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı konser sonrasında sanatseverler, dünyaca ünlü sanatçıları düşük bilet fiyatlarıyla izleme imkanı sağlayan Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. Konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Eskişehirliler adına Fazıl Say’a teşekkür plaketi vererek” Melodilerin dahi prensi gururumuz” sevgili Fazıl Say’ı Eskişehir’de görmek bizi çok mutlu etti”dedi.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.