28 / 02 / 2014

FAZIL SAY ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konserde, ünlü piyona sanatçısı Fazıl Say, kendi eserlerinin yanı sıra Ludwig Van Beethoven, Frederic Chopin ve caz fantezlerini yorumladı. Biletlerin günler öncesinden tükendiği konsere Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiren konsere katılan Eskişehirli müzikseverler muhteşem bir konser gecesi yaşadılar. Konserin ilk bölümünde dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini, ikinci bölümde ise kendi düzenlediği parçaları sergileyen Say, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde koltukların yanı sıra merdiven boşlukları ve sahne arkası da doldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı konser sonrasında sanatseverler, dünyaca ünlü sanatçıları düşük bilet fiyatlarıyla izleme imkanı sağlayan Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. Konser sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Eskişehirliler adına Fazıl Say’a teşekkür plaketi vererek” Melodilerin dahi prensi gururumuz” sevgili Fazıl Say’ı Eskişehir’de görmek bizi çok mutlu etti”dedi.


SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN ÇALDI

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını ‘Eskişehir’in Kurtuluşu Özel Konseri’ ile kutladı. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in de katıldığı konserde salonu dolduran sanatseverler hep bir ağızdan marşlara eşlik etti.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.