24 / 06 / 2019

SENFOROCK RÜZGARI ESKİŞEHİR’İ SALLADI

Sanatseverlerin bilet alabilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu Senforock Konseri, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti. Konsere büyük katılım gösteren Eskişehirlilere teşekkür eden Başkan Büyükerşen, sanata ve sanatçıya değer veren kentlerin çoğalmasıyla Türkiye’de her şeyin çok güzel olacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve biletleri günler öncesinden tükenen Senforock Konseri yoğun talep üzerine tekrar sanatseverler ile buluştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından “Salonlara sığmadık, meydanlara taşıyoruz” sloganıyla duyurusu yapılan konser, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti. Orkestra Şefi Musa Göçmen ve konuk solistlerin muhteşem performansları ile rock müziğin efsaneleri anıldı. Meydanı dolduran Eskişehililer, Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray gibi unutulmaz sanatçıların eserlerini hep bir ağızdan söyledi.

Eskişehirlilerin sanata büyük değer veren bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu ifade eden Orkestra Şefi Musa Göçmen, “Türkiye’de salonların dolmadığı şehirleri üzülerek görürken, Eskişehir’de salonlara sığmayan, meydanları dolduran sanatseverlerle karşılaşıyoruz. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Eskişehir’e böyle bir Senfoni Orkestrası kazandıran, birbirinden güzel salonları sizlerin hizmetine sunan Sayın Büyükerşen’e yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Musa Göçmen ve konuk solistleri tek tek tebrik eden Başkan Büyükerşen ise “Bu sene de salonlarımızda hem konserlerimiz hem tiyatro oyunlarımız kapalı gişe sahnelendi. Şimdi hem Orkestramız, hem de siz Eskişehirlileri güzel bir tatil dönemi bekliyor. Önümüzdeki sene birbirinden özel konserlerle yine buluşacağız. Ben Orkestramızın hepsi birbirinden başarılı sanatçılarını gözlerinden öpüyorum. İnanıyorum ki Türkiye’de Eskişehir gibi sanata değer veren kentlerimizin çoğalmasıyla her şey çok güzel olacak” dedi.

SENFONİ ORKESTRASI ATATÜRK İÇİN ÇALACAK

10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Senfoni Orkestrası konserinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküler ve marşlar seslendirilecek.

Devamı

DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST GÜLSİN ONAY ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Dünyaca ünlü piyano virtüözü ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, Eskişehir’de Şef Ender Sakpınar yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdiği konserde, klasik müzikseverlere muhteşem bir akşam yaşattı.

Devamı

SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.