23 / 09 / 2019

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Işın Metin’in orkestra şefliğini yaptığı konserde obua sanatçısı Batuhan Civelek Eskişehirlilerin büyük beğenisini kazandı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen konserin birinci bölümünde Batuhan Civelek’in seslendirdiği R. Strasuss’un eserlerini dinleyen müzikseverler, ikinci bölümde ise L. V. Beethoven’in 5. Senfonisini dinlediler. 2002 yılından bu yana Eskişehirliler ile buluşan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sezon boyunca her cuma akşamı Eskişehirli sanatseverle birlikte olacakları için mutluluklarını dile getirdiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kültür sanat etkinlikleri kapsamında 6 Ekim 2019 Pazar saat 18.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Zülfü Livaneli’nin ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ müzikalinin başlayacağını belirttiler.

SENFONİ ORKESTRASI ATATÜRK İÇİN ÇALACAK

10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek Senfoni Orkestrası konserinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküler ve marşlar seslendirilecek.

Devamı

DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST GÜLSİN ONAY ESKİŞEHİRLİLERİ BÜYÜLEDİ

Dünyaca ünlü piyano virtüözü ve UNICEF İyi Niyet Elçisi Gülsin Onay, Eskişehir’de Şef Ender Sakpınar yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile verdiği konserde, klasik müzikseverlere muhteşem bir akşam yaşattı.

Devamı

SENFONİDE KEMAN GECESİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu başarılı keman sanatçısı Bahar Biricik oldu. Klasik müzik eserlerini başarıyla seslendiren Biricik, notaları ile Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.