23 / 09 / 2019

SENFONİDE GENÇ SOLİST BÜYÜLEDİ

Geçtiğimiz haftalarda sezon açılışını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası bu haftaki konser programında genç yetenek Batuhan Civelek’i sahnede ağırladı.

Işın Metin’in orkestra şefliğini yaptığı konserde obua sanatçısı Batuhan Civelek Eskişehirlilerin büyük beğenisini kazandı. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen konserin birinci bölümünde Batuhan Civelek’in seslendirdiği R. Strasuss’un eserlerini dinleyen müzikseverler, ikinci bölümde ise L. V. Beethoven’in 5. Senfonisini dinlediler. 2002 yılından bu yana Eskişehirliler ile buluşan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sezon boyunca her cuma akşamı Eskişehirli sanatseverle birlikte olacakları için mutluluklarını dile getirdiler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kültür sanat etkinlikleri kapsamında 6 Ekim 2019 Pazar saat 18.00’de Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Zülfü Livaneli’nin ‘Böyledir Bizim Sevdamız’ müzikalinin başlayacağını belirttiler.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.