Korno


Ercan YERLİKAYA
Etem Barış ASLANER
Hamdi Orçun ARMUTLU
Fulya KILIÇTAŞ

Fulya KILIÇTAŞ

1988 yılında Üsküdar'da doğdu.Eğitimine 1999 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Yard.Doç. Elhan Rüstemov'un öğrencisi olarak başladı.

2003 yılında Edirne Trakya Üniversitesi Mimar Sinan Rotary Kulübü tarafından düzenlenen VI. Uluslararası Klasik Müzik Yarışmasında W.A.Mozart 1. Korno Konçertosu ile profesyoneller kategorisinde ikincilik ödülü aldı.

2006 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası (A.S.O.) ile W.A.Mozart 3. Korno Konçertosu ile solist konseri verdi.Aynı yıl İstanbul Onay Sanat ve Sergi Evi tarafından düzenlenen Korno Pedegogu Mahir Çakar'ın Master Class'ına katıldı.

2005-2007 yılları arasında Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrasına katıldı.

2006 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarına yatay geçiş yaparak Prof. A.Kerim GÜRERK ile çalışmaya başladı.

2007 yılında İzmir'de Stefan Dohr ile R. Strauss Nocturne, French Horn & Brass Quintet Workshop organizasyonunda Markus Maskuniitty ile de H. Busser La chasse de Saint Hubert ve Evald Symphony for Brass no.1 çalıştı.

2008 yılında İzmir'de 3rd International Horn Workshop'unda Hermann Baumann ileJ. W. Kalliwoda Introduction und Rondo für Horn çalıştı. Aynı yıl Ankara'da düzenlenen Cem Akçora'nın Master Class'ına katıldı.

2009 yılında İzmir'de Erden Bilgen'in düzenlediği Yamaha Oda Müziği Yarışmasında F.C. Homilius Quartet in B-dur ile Golden Horn Quartet olarak birincilik ödülü aldılar.Aynı yıl Golden Horn Quartet olarak R. Schumann Konzertstück for Horn Quartet ile solist konseri verdiler.

2009 yılında Fransa Belfort'da düzenlenen FİMU Festivaline Grup Alla Turca Woodwinds Ensemble olarak Centre de Congrés Atria, Théatre Granit ve Cathédrale Saint Christophe' da konserler verdiler.

2009 yılında Lisans eğitimini tamamladı.2010 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli sanatçı olarak göreve başladı.

2011-2012 yıllarında şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO) ile Beethoven Festival, Bad Woerishofen/Münih, Festival of the Nations ve Bruckner Festival dahil olmak üzere birçok yurtdışı festivaline katıldı.

2012 yılında Gürcistan Tiflis'de düzenlenen Travelling Notes International Youth Orchestra'sına katıldı.

2015-2017 yılları arasında Antalya Devlet Opera ve Balesi'nde sözleşmeli sanatçı olarak görev aldı.

Şubat 2017'den itibarende Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasında görev almaktadır.

Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.