Klarinet


Elif SINDIR
Mertol MUTLU
Yağızcan KESKİN

Yağızcan KESKİN

1993 yılında İzmir’ de doğdu. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanarak Öğr. Gör. Ender Gülenler ile çalışmalarına başladı.

2009 yılında piyanist Güher & Süher Pekinel Kardeşlerin düzenlediği “ Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” seçmelerini kazanarak burs almaya hak kazandı. 

Eğitim dönemi boyunca Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, İstanbul Klarinet Korosu, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Türk-Yunan Gençlik Senfoni Orkestrası, Bremen Gençlik Senfoni Orkestrası,Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası ve Animato Foundation Filarmoni Orkestrası’nda yer alarak yurtiçi ve yurtdışında bir çok şehirde konserlerde yer aldı.

Marsyas Uluslararası klarinet yarışması’nda üçüncü, Yaşar Üniversitesi Oda Müziği Yarışması’nda ikinci ,Bulgaristan’da Dobriç Uluslararası klarinet yarışmasında kendi kategorisinde birinci oldu ve 2016 Thomas Kuti Uluslararası Klarinet Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti.

2011 yılında bursiyeri olduğu “Dünya sahnelerinde Genç Müzisyenler”  albümünde yer aldı ve toplamda iki  sene sınıf atlayarak  2013 yılında D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan Ender Gülenler’in öğrencisi olarak mezun oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile solist konserler verdi.

Bu güne kadar Guy Dangain, Michel Lethiec, Nicolas Baldeyrou, Christian Debauve, Alain Boeglin, Pierre Woudenberg, Eduard Brunner ve Wenzel Fuchs ile çalışma fırsatı bulan Yağızcan Keskin, lisans öğrenimi için Almanya’nın Lübeck Müzik Yüksekokulunda Prof. Reiner Wehle ve Prof. Sabine Meyer'in ortak sınıfında yer aldıktan sonra master eğitimine Berlin Hans Eissler Müzik Yüksekokulu’nda Prof. Martin Spangenberg ve Prof. Ralf Forster' ın ortak sınıfında devam etmektedir.

2017 yılından itibaren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nda çalışmalarını sürdürmekte olup yurtiçi ve yurtdışında oda müziği ve solo konserlerine aktif olarak devam etmektedir.

Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.