Fagot


Aybala Ceren YAPSIK
Muhammed Orçun ENSOY
Serkan ALAGÖK

Serkan ALAGÖK

1990 yılında Ankara’da doğan fagot sanatçısı Serkan Alagök müzik eğitimine 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda başladı. Gülnur Kurt ile fagot çalışmalarının yanı sıra Sedat Civelek ve Vagıf Süleymanov ile oda müziği Sevgi Ünal ile solfej ve Hatıra Ahmetli ile armoni çalıştı.

2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvar’ında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Eğitiminin 3. Yılında O.D.T.Ü Senfoni orkestrasında görev aldı. Prof.Gustavo Nunez, Patrick de Ritis gibi dünyaca ünlü virtiöz ve eğitimcilerle masterclass çalışmaları yaptı.

2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı bünyesinde yapılan “yılın genç solisti” sınavını kazanarak Hacettepe Senfoni Orkestrası ile W.A Mozart Fagot Konçertosu’nu solist olarak seslendirdi. Hacettepe Fagot Dörtlüsü ile birçok ilde konserler verdi, ayrıca televizyon ve radyo programlarına konuk oldu.

Orkestracılık kariyeri boyunca Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çankaya Filarmoni Orkestrası, Filarmoni Antalya gibi orkestraların konser, turne,ve kayıtlarında yer aldı.

2017 Yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak orkestranın bir üyesi olmuştur.

Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.