24 / 06 / 2019

SENFOROCK RÜZGARI ESKİŞEHİR’İ SALLADI

Sanatseverlerin bilet alabilmek için uzun kuyruklar oluşturduğu Senforock Konseri, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti. Konsere büyük katılım gösteren Eskişehirlilere teşekkür eden Başkan Büyükerşen, sanata ve sanatçıya değer veren kentlerin çoğalmasıyla Türkiye’de her şeyin çok güzel olacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası tarafından geçtiğimiz aylarda düzenlenen ve biletleri günler öncesinden tükenen Senforock Konseri yoğun talep üzerine tekrar sanatseverler ile buluştu. Büyükşehir Belediyesi tarafından “Salonlara sığmadık, meydanlara taşıyoruz” sloganıyla duyurusu yapılan konser, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerce Eskişehirlinin katılımıyla gerçekleşti. Orkestra Şefi Musa Göçmen ve konuk solistlerin muhteşem performansları ile rock müziğin efsaneleri anıldı. Meydanı dolduran Eskişehililer, Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray gibi unutulmaz sanatçıların eserlerini hep bir ağızdan söyledi.

Eskişehirlilerin sanata büyük değer veren bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu ifade eden Orkestra Şefi Musa Göçmen, “Türkiye’de salonların dolmadığı şehirleri üzülerek görürken, Eskişehir’de salonlara sığmayan, meydanları dolduran sanatseverlerle karşılaşıyoruz. Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Eskişehir’e böyle bir Senfoni Orkestrası kazandıran, birbirinden güzel salonları sizlerin hizmetine sunan Sayın Büyükerşen’e yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Musa Göçmen ve konuk solistleri tek tek tebrik eden Başkan Büyükerşen ise “Bu sene de salonlarımızda hem konserlerimiz hem tiyatro oyunlarımız kapalı gişe sahnelendi. Şimdi hem Orkestramız, hem de siz Eskişehirlileri güzel bir tatil dönemi bekliyor. Önümüzdeki sene birbirinden özel konserlerle yine buluşacağız. Ben Orkestramızın hepsi birbirinden başarılı sanatçılarını gözlerinden öpüyorum. İnanıyorum ki Türkiye’de Eskişehir gibi sanata değer veren kentlerimizin çoğalmasıyla her şey çok güzel olacak” dedi.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.