18 / 01 / 2014

GENÇ YETENEKLER ESKİŞEHİRLİLERLE BULUŞTU

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konser programına keman sanatçısı Nazlı Avcı, obua sanatçısı Serkan Altınok, fagot sanatçısı Orçun Ensoy ve viyonsel sanatçısı Şansu Altınok konuk solist olarak katıldı.

17 Ocak Cuma günü Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda düzenlenen ve Cumartesi tekrarlanan konserin orkestra şefliğini Patrick Souillot yaptı. Konserin ilk bölümünde genç yetenekler, Franz Joseph Haydn’ın 84. operetini seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, dünyaca ünlü piyanist ve bestekâr Beethoven’ın İsim Yortusu Uvertürü’nü ve Franz Joseph Haydn’ın 88. senfonisini seslendirdi. Eskişehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği konserin sonunda konuk sanatçılar ve Senfoni Orkestrası sergiledikleri başarılı performans nedeniyle dinleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.


ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI VE KARSU'DAN ÖZEL KONSER

Eskişehir'in gurur kaynağı Senfoni Orkestrası ile Türkiye'nin son zamanlarda ses getiren sanatçılarından Karsu, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel muhteşem bir konser ile Eskişehirliler ile buluştu. Türkçe ve yabancı şarkıları büyük bir uyum ve enerji içerisinde seslendiren Karsu ve Senfoni Orkestrası, Atatürk Kültür Sanat Merkezi'ni dolduran yaklaşık 1500 kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.