10 / 03 / 2020

SENFONİDE KANUN GECESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu muhteşem performansı ile geceye damga vurdu. Orhun Orhan’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde salonu dolduran Eskişehirliler keyifli bir akşam yaşadı.

2002 yılında kurulan ve Eskişehirli sanatseverlere unutulmaz dinletiler sunmaya devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, bu hafta yine muhteşem bir konser ile Eskişehirli sanatseverleri büyüledi. Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen ve konuk solist kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu’nun katıldığı konserde birbirinden önemli bestekarların eserleri başarıyla seslendirildi. Performansı ile Eskişehirlileri kendilerine hayran bırakan Aydoğdu, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Eskişehir’in gerçek anlamda bir kültür ve sanat şehri olduğunu belirten Aydoğdu, Eskişehirli sanatseverlere gösterdikleri ilgi dolayısıyla teşekkür etti.

Senfoni Orkestrası’nın gelecek hafta programında orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile konuk solist Selva Erdener sahne alacak. 13 Mart 2020 Cuma günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilecek etkinliğin biletleri gişelerden ve internet üzerinden satılıyor.


SENFONİ ORKESTRASI SAZOVA'DA AYAKTA ALKIŞLANDI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sanatseverlerle mesafe ve maske kurallarına uyarak buluşmaya devam ediyor.

Devamı

SENFONİ ORKESTRASI KURTULUŞ İÇİN SAHNE ALDI

Eskişehir'in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan ancak pandemi nedeniyle sanatseverlerden ayrı kalan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, uzun bir süre sonra 2 Eylül Eskişehir'in Kurtuluşu için özel bir konsere imza attı. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen konserde sanatseverler mesafe ve maske kurallarına uyarak kurtuluş coşkusunu yaşadı.

Devamı

ODA MÜZİĞİNDE 8 MART ÖZEL KONSERİ

Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan ve her hafta kapalı gişe birbirinden özel sanatseverleri ağırlayan oda müziği konserlerinin bu haftaki konuğu İstanbul Flüt Topluluğu oldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için birbirinden özel eserleri seslendirdi.

Devamı
Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.