Tuba


Berke Buğra GÖKKAYA

Berke Buğra GÖKKAYA

1996 yılında İzmir'de doğdu. İlköğrenimini İzmir Türk Koleji'nde tamamladı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tuba Anasanat Dalı öğrencisi olmaya hak kazandı. Tuba eğitimine 2007 yılında aynı zamanda babası olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Tuba sanatçısı Kenan GÖKKAYA ile başladı. 2008 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası'na katılmaya hak kazandı. 2011 yılına kadar Kenan GÖKKAYA ile çalışmalarını yürüten GÖKKAYA, konservatuvar öğrenimi ile birlikte halen İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçısı olan Can ÖZKAYA ile de 2 yıl süreyle çalıştı.

2013 - 2014 eğitim sezonunda ise halen DEÜ Devlet Konservatuvarı Trompet Anasanat Dalı öğretim üyesi olan Bahtiyar Matniyazov ile öğrenimine devam etti.2014 yılında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası'nın açtığı sınavı kazanarak orkestranın Tuba Sanatçısı olmaya hak kazandı ve 5 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında sayısız konserde görev aldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının açtığı solistlik sınavını kazanarak 22 Mayıs 2015 tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser gerçekleştirdi.2016 yılı Ocak ayında ünlü orkestra şefi Alexander Rahbari tarafından Tahran Senfoni Orkestrasında çalmak üzere İran'a davet edildi.Tahrandaki festivalde bir tanesi de ünlü orkestra şefi Emil Tabakov ile olmak üzere 3 konsere katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, CRR Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Belediye Oda Orkestrası, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Limak Filarmoni Orkestrası ve Olten Filarmoni Orkestrası’nda misafir sanatçı olarak konserler gerçekletirdi.

2017 yılında Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin açtığı sınavı kazanarak göreve başlayan GÖKKAYA 2020 Ocak ayında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nda görevine devam etti.Ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın açtığı sınavı kazanarak Tuba Sanatçısı olmaya hak kazandı.Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’ndaki görevini sürdürmektedir.

Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.