1.Keman


Mine KURT - Konzertmeister Yardımcısı
Nazlı AVCI - Konzertmeister Yardımcısı
H.Cem ÖZKAPI
Hande GÜRSEL
Neslihan SAKALLI
Suat Canan DALGAÇ
Hilal TÜZEL
Sebla Dilara ZİKGUŞ
İlhan Onur AKALIN

Suat Canan DALGAÇ

1995 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Hale Basmacıoğlu ile başladığı çalışmalarına Özlem Akdeniz'in keman sınıfında devam etti. Öğrenimi boyunca solo resitaller, oda müziği konserleri verdi ve A.Ü. Gençlik Senfoni Orkestrası I. keman grubu üyesi olarak görev yaptı.

Öğrenimi süresince Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Prof. Robert Canetti, Prof. Mihail Aranoviç Gotsdiner, Prof. Serguei Kravçenko ile, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi’nde Prof. Lukas David ile, Almanya Spiekeroog ve Hannover’de Prof. Ulf Schneider ile ve Macaristan’ın Budapeşte kentinde Prof. Zakhar Bron ile ustalık sınıflarında çalıştı ve konserler verdi.

2004 yılında VII. Uluslararası Edirne Genç Müzisyenler Yarışması'nı kazanarak burada Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak D. Kabalevsky keman konçertosunu seslendirdi.

2006/2007 yılında Macaristan'ın Budapeşte kentinde Franz Liszt Müzik Akademisi'nde öğrenimine devam etti. Buradaki öğrenimi süresince Prof. Leila Rasonyi, Zs. Szabo Maria, Zsofia Környei ile keman, Bartok Quartet üyesi Geza Hargitai ile oda müziği çalıştı, Andras Shiff ve Zoltan Kocsis yönetiminde F. Liszt Müzik Akademisi orkestrası I. keman üyesi olarak konserler verdi. Aynı yıl Avusturya'nın Viyana kentinde Universitat für Musik und Darstellende Kunst Wien'de Prof. Michael Frischenschlager, Prof. Maeve Auer, Prof. Ulrike Danhofer ve Roswitha Randacher ile çalıştı.

İtalya'da Orchestra Sinfonica di Pescara ile Lior Shambadal (Berliner Symphoniker) yönetiminde, Macaristan'da ise Kodaly-Bartok World Youth Orchestra ile Tamas Vasary yönetiminde I. keman üyesi olarak İtalya, Macaristan, Belçika ve Slovakya'nın çeşitli şehirlerinde orkestra konserleri verdi. Macar orkestranın daveti üzerine ertesi yıl tekrar burada görev aldı. Orchestra Sinfonica di Pescara'nın Çin turnesine davet edildi.

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı keman bölümünden 2008 yılında bölüm birincisi olarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nda I. keman üyesi olarak görev yapmaya başladı. Antalya ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestraları ve Anadolu Senfoni Orkestrası'nda misafir sanatçı olarak görev yaptı. Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'na misafir sanatçı olarak davet edildi. İstanbul Filarmoni/Ra'anana Symphony orkestraları üyesi olarak İsrail'de Cihat Aşkın ve Shlomo Mintz ile konserler verdi.

2009 yılında Almanya'nın Hannover kentinde Hannover Hochschule für Musik und Theater ve New York Julliard School'da görev yapan Prof. Lara Lev ile çalıştı.

2012 Ağustos ayında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Doç. Şenol Aydın ile yüksek lisans eğitimine başladı. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası I. keman üyeliğinin yanı sıra A. Ü. Devlet Konservatuvarı'nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Copyright © 2014 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi. Tüm Hakları Saklıdır.